خرید اسباب بازی بچه، دختر است یا پسر؟

خرید اسباب بازی بچه، دختر است یا پسر؟

اکثر اسباب بازی هایی که برای کودکان کمتر از یک سال طراحی می شوند برای هر دو گروه جنسی مناسب هستند. مسئله جنسیت در اسباب بازی ها از هنگامی پیش می آید که کودکان کمی بزرگ تر می شوند.

اگر همواره تلاش کرده باشید که اسباب بازی هایی را به فرزندتان بدهید که جنسیت او را مخاطب قرار ندهند شاید هنگامی که ببینید دختر دو ساله تان در فروشگاه تنها اسباب بازی های صورتی را می خواهد یا پسرتان عاشق ماشین بازی است تعجب کنید.

هر گروه هورمون های متفاوتی در بدن دارند که تا حد زیادی مسئول نوع رفتار اعضای آن گروه است. همین هورمون ها هستند که باعث می شوند دختر کوچک تان به عروسک پولیشی اش غذا بدهد و پسر کوچک تان عروسک های پولیشی را به اطراف پرت کند. البته هیچ ایرادی ندارد که پسر کوچک تان را با وسایل آشپزخانه سرگرم کنید یا به دخترتان ماشین اسباب بازی بدهید، قطعا از آن ها خوش شان خواهد آمد. برخی کودکان قدرت این را دارند که تحت تأثیر قرار نگیرند، بعضی ها هم فقط از بازی کردن با اسباب بازی هایی که مخصوص جنس آن ها تولید و ساخته شده است لذت می برند و علاقه ای به اسباب بازی های جنس مخالف ندارند.

بنابراین هنگام خرید اسباب بازی به نکات زیر دقت کنید:

به انتخاب فرزندتان احترام بگذارید. به زور به او اسباب بازی هایی ندهید که دوست ندارد. اگر پسرتان هیچ علاقه ای به بازی با خانه عروسک ندارد نمی توانید به زور کاری کنید که به این اسباب بازی علاقه مند شود.

حتی اگر فرزندتان دوست نداشته باشد با اسباب بازی های مخصوص جنس مخالف بازی کند باز هم می توانید او را به صورت موجودی مهربان، منصف، با اخلاق و جوانی اجتماعی بار بیاورید.

رفتار و کردار و نگاه شما به وقایع و همچنین نظرات و عقاید شما خیلی بیشتر از اسباب بازی روی شخصیت و برخورد کودک و نظر او راجع به زندگی تأثیر خواهد گذاشت. اگر دایم به فرزندتان بگویید که قوی و باهوش است او با همین باور مثبت از خودش بزرگ خواهد شد و رشد خواهد کرد.

بازدید کل : 783 - بازدید امروز : 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *