رشد آگاهی اجتماعی در کودکان

بسیاری از والدین تشخیص می دهند که فرزندانشان اغلب خود را مرکز جهان می دانند. اما کودکان همچنین توانایی خارق العاده ای در شگفتی و رابطه دارند. حتی نوزادان یک توانایی ذاتی را دارند تا خود را با احساسات سایر نوزادان هماهنگ کنند.

به نظر می رسد کودکان به طور طبیعی تمایل به همدلی با همسالان آسیب دیده یا زورگویی را دارند. به طور کلی ، کودکان به همان اندازه که خودمحور هستند از محیط اجتماعی خود آگاه هستند.

در حالی که بزرگسالان برای آگاهی از جهان به رسانه ها دسترسی دارند ، درک کودک از جهان اجتماعی محدود به خانواده ، همبازی ها و همکلاسی های خود است. این والدین و معلمان هستند که به کودکان کمک می کنند تا از شباهت ها و تفاوت های موجود در فرهنگ ها و در میان افراد با سطوح مختلف توانایی ها ، زمینه ها و انواع خانواده آگاه شوند.

آگاهی اجتماعی به کودکان خردسال کمک می کند هنگام رشد ارزش ها و نگرش های خود در مورد دیگران ، درک کنند که چگونه در جهان قرار می گیرند.

بازی دراماتیک اجتماعی روشی مناسب برای رشد و پرورش است که می تواند احساس گشودگی و احترام به تنوع را از همان سنین پایین پرورش دهد. افسانه های سنتی غنی از جزئیات فرهنگ ها و مردم دیگر است و کودک شما ممکن است بخواهد این هویت ها را از طریق بازی وانمود کند.

به کودکان فرصت دهید تا این داستان ها را کاوش کنند ، بازی کنند و تصور کنند. لباس پوشیدن و فعالیت های نقش آفرینی که مربوط به جشن ها یا سنت های مختلف از جهان است می تواند به پرورش احساس قدردانی از تفاوت های فرهنگی کمک کند و باعث ایجاد کنجکاوی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد افراد دیگر شود.

بخاطر داشته باشید که بازی در نقش یک سخنرانی در مطالعات اجتماعی نیست ، بلکه فرصتی برای تصور آزادانه است که به دست آوردن هویت دیگر چگونه است.

در اینجا چند نکته جالب برای کمک به کودک در رشد آگاهی اجتماعی آورده شده است:

سلام و خداحافظ کودکان کوچک ظرفیت قابل توجهی در زمینه یادگیری زبان و واژگان دارند. با کودک خود صحبت کنید که چگونه مردم می توانند متفاوت صحبت کنند یا از کلمات مختلف برای گفتن موارد مشابه استفاده کنند. با آشنا شروع کنید – روش های مختلف سلام و خداحافظی در زبان اصلی خانواده شما چیست؟ سپس به جستجوی این کلمات در زبانهای دیگر بپردازید. برای خوانندگان اولیه کارتهای رنگارنگ با کلمات سلام به زبانهای مختلف درست کنید و آنها را در خانه بفرستید.

دعوت نامه ای برای جشن گرفتن. تعطیلات مختلف از فرهنگ های جهان شروع خوبی برای یادگیری در مورد افراد و مکان های مختلف است. خواندن یا یادگیری رویدادها یا جشن های ویژه ای که ممکن است در بخشی دیگر از جهان اتفاق بیفتد ، آن را به یک فعالیت خانوادگی تبدیل کنید. برای ایجاد هنر و ظروف تعطیلات با هم همکاری کنید و دوستان و خانواده خود را به اشتراک در جشن دعوت کنید.

چرخ دوستی. با یک عکس کوچک از کودک خود در وسط یک کاغذ شروع کنید. سپس عکس های دوستان فرزند خود را در یک دایره در بیرون قرار دهید. از عکس کودک خود برای هر دوست در چرخش خط بکشید و شباهت ها و تفاوت های کودک و هر دوست را بنویسید. آیا این دو کودک رنگ موی یکسانی دارند؟ مثل همان اسباب بازی ها؟ برای کودکان بزرگتر ، شباهت ها و تفاوت های بین دوستان را نیز شناسایی کنید.

بازدید کل : 670 - بازدید امروز : 1