شستن اسباب بازی، نکاتی ساده !

شستن اسباب بازی، نکاتی ساده !

گاهی اسباب‌بازی‌های کودک شما نیاز به نظافتی کلی دارند تا برای بازی با کودکتان آماده شوند. این نکات ساده می‌توانند در شستشوی این وسایل به شما کمک کنند.

اسباب‌بازی‌های پلاستیکی کوچک

یک راه برای تمیز و ضدعفونی کردن اسباب‌بازی‌های پلاستیکی این است که آن‌ها را داخل ماشین ظرف‌شویی بگذارید. وسایل را در طبقه‌ی بالا بچینید. برای تکه‌های کوچک تر می‌توانید از سبدهای دردار ماشین ظرف‌شویی کمک بگیرید تا در جای خود بمانند. شستشوی عادی ظرف‌شویی برای تمیز و ضدعفونی شدن اسباب‌بازی‌ها کافی است زیرا دمای بالا آب آن‌ها را ضدعفونی خواهد کرد.

شستشوی وسایل پلاستیکی با دست

اگر نمی‌خواهید از ماشین ظرف‌شویی استفاده کنید می‌توانید اسباب‌بازی‌های کوچک را با آب گرم و یک شوینده‌ی ملایم بشویید. هیچ‌گاه وسایل دارای باطری یا  قطعات الکترونیکی را خیس نکنید. به جای آن این وسایل را با یک ابر نرم، آب گرم و صابون تمیز کنید. زمانی که همه چیز شسته شد بگذارید روی یک حوله‌ی سفید تمیز بمانند و یا قبل از خشک کردن در یک محلول ضدعفونی‌کننده قرار دهید. برای وسایل الکتریکی قبل از گذاشتن برای خشک شدن آن‌ها را با محلول ضدعفونی‌کننده دستمال بکشید.

اسباب‌بازی‌های پلاستیکی بزرگ

برای اسباب های بزرگ‌تر که داخل ماشین ظرف‌شویی یا سینک جا نمی‌شوند با آب گرم و صابون خوب دستمال بکشید. به نقاطی که زیاد کثیف‌اند یا ذرات مواد غذایی روی آن مانده است توجه زیاد داشته باشید. برای ضدعفونی کردن، با یک محلول سفیدکننده‌ی ضدعفونی آن را تمیز کرده و بگذارید خشک شود.

اسباب‌بازی‌های پارچه‌ای

اگر اسباب‌بازی شما پارچه‌ای است راهنمای شستشوی روی برچسب آن را چک کنید. شاید بتوانید آن را داخل ماشین لباس‌شویی و خشک کن انداخته و برای کودکتان آماده و تمیز کنید. اگر نمی‌توان آن را داخل لباس‌شویی شست، مثلاً دارای قطعات الکترونیکی یا باطری است، می‌توانید با یک پارچه‌ی تمیز، آب گرم و صابون آن را تمیز کنید.

بازدید کل : 1,229 - بازدید امروز : 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *