مهارت های سواد آموزی قبل از یادگیری حروف الفبا

آیا می دانید مهارت های سواد آموزی خیلی قبل از یادگیری حروف الفبا توسط کودک شروع می شود؟

از روز اول، کودکان در حال توسعه مهارت های ارتباطی هستند که به آنها امکان می دهد کلمات و ایده ها را درک و انتقال دهند.

اولین فعل و انفعالات نوزادان با شروع به نشانه گرفتن اشیا ویا دنبال کردن نگاه شما برای تعیین اهمیت، عناصر مهم ساختاری زبان را تشکیل می دهند. کودکان همزمان با رشد خود ، یاد می گیرند که از ابزارهای زبان برای برقراری ارتباط ایده ها به روش های فزاینده روشن و قدرتمندی استفاده کنند.

با کمک به کودکان درایجاد ارتباط بین آنچه می شنوند وآنچه می بینند، می توانید مهارت های ارتباطی را در همان اوایل ارتقا دهید. هنگامی که به تصاویر کتاب اشاره می کنید یا کلمات را هنگام بلند خواندن لمس می کنید، به کودک کمک می کنید تشخیص دهد که تصاویرایده انتقال می دهند و علائم موجود در صفحه نشان دهنده یک کلمه یا عبارت گفتاری خاص است.
انجام بازی های قافیه ای و آواز خواندن، اصوات زبان را برجسته می کند و کودکان سرانجام می آموزند که این صداها را با حروف ترسیم کنند.

با تهیه خانه ای پراز چاپ ، استفاده از کلمات جدید و جالب برای مفاهیم آشنا ، قصه گویی و خواندن کتابهایی که باعث ایجاد مکالمه می شود ، می توانید به توانایی فرزندتان در برقراری ارتباط در جهان کمک کنید.

مهارت های سواد آموزی قبل از یادگیری حروف الفبا

مهارت های سواد آموزی قبل از یادگیری حروف الفبا

این فعالیت های بازی تظاهر را برای ایجاد مهارت های ارتباطی کودک خود امتحان کنید:

یک مهمانی چای به سبک قدیمی برگزار کنید. قوری ، فنجان ها و نعلبکی های پلاستیکی را بیرون بیاورید و کودک خود را تشویق کنید تا در یک مهمانی چای که دوستان یا حیوانات مورد علاقه خود هستند شرکت کند. لباس بپوشد و با این کار به کودک خود کمک کنید تا با سلام و احوالپرسی از میهمانان را دعوت کند ، آنها را به نشستن روی میز ، دادن “نان تست” و تسهیل گفتگو دعوت کند.

به کودک خود یادآوری کنید که با گفتن لطفاً ، متشکرم ، با ادب عبور می کنید و درگیر بحث می شوید ، رفتارهای مثبت میز را نشان دهد.

سخنرانی کنید از کودک خود بخواهید که به عنوان مدیر مدرسه ، شهردار شهر یا یک شاهزاده خانم مورد علاقه لباس بپوشد و برای ترویج یک هدف مورد علاقه مانند رفتار مهربان با حیوانات یا نگهداری پارکها بدون زباله سخنرانی کند. به کودک خود کمک کنید تا دو یا سه نکته اصلی را شناسایی کند و از یک میز یا جعبه به عنوان تریبون تغییر شکل برای ایجاد هوای رسمی استفاده کند.

تلفن بازی کنید. وقتی شما و فرزندتان لباس می پوشید ، یک تلفن وانمود کنید و با فرزندتان “تماس” بگیرید و سوالاتی را به صورت پایان باز بپرسید که کودک شما را ملزم می کند واقعاً دیدگاه شخصیت لباس آراسته و واکنش احتمالی او را در نظر بگیرد. حتماً با استفاده از صداها و حرکات مختلف او را سرگرم کنید تا لذت ببرد.

بازدید کل : 1,001 - بازدید امروز : 1