مهدکودک و پیش دبستانی رستاک

مهدکودک و پیش دبستانی رستاک

مهدکودک و پیش دبستانی رستاک

[تعداد: 3    میانگین: 3.7/5]

مهدکودک رستاک

♦ مهدکودک و پیش دبستانی رستاک با مدیریت نیکو یغمایی با عنوان موسس و مدیر­مسئول در آبان ماه سال ۱۳۸۸ بر اساس مجوز­های صادره از سازمان بهزیستی و سایر مبادی ذیربط تاسیس شده است.

♦ نیکو یغمایی دانش آموخته رشته اقصاد نظری دانشگاه تهران بوده و بر­حسب علاقه به آموزش کودکان­­­ ، دوره های مدیریت و مربیگری مهد ­کودک را طی نموده و موفق به دریافت مجوز تاسیس و مدیریت مهدکودک شده است.

♦ طی حدود ۷ سال سابقه اداره مهد کودک رستاک همواره آموزش رفتاری و توام با بازی را سر لوحه سیستم آموزشی این مهد کودک قرار داده و با کادری از مربیان حرفه­ای آموزش را تضمین می نماید.

♦ کادر آموزشی و خدمه مهد کودک رستاک همواره از حقوق قانونی مادی و معنوی مبتنی بر قوانین جمهوری اسلامی که تحت نظارت سازمانها و مراکز دولتی قرار داشته برخوردار بوده اند و بر این اساس رضایت قلبی کارکنان به عنوانبهترین ضمانت اجرایی در امانتداری از کودکان ایجاد شده است.

   همچنین آموزش ادواری داخلی مربیان و اخذ مدرک مربیگری توسط آنها در ارتقاء کیفیت آموزش و پروش کودکان موثر بوده است.

♦ مدیریت مهدکودک با طی دوره کمکهای اولیه ، سلامت کودکان در شرایط خاص را نیز تا حد ممکن تضمین نموده است.

♦ تغذیه سالم کودکان همواره یکی از محور­های اصلی و اهداف مهد کودک بوده که با نظارت مستقیم بر تهیه مواد غذایی مرغوب ، تازه و بهداشتی و تحت متخصصین تغذیه کودکان تضمین شده است.

♦ در جهت سلامت کودکان ، مهد کودک از دستگاه های تصفیه هوا و آب آشامیدنی کمک گرفته و با تنظیم دما و رطوبت محیط ، بخصوص برای شیر­خواران محیطی سالمی را محیا نموده است.

♦ شرکت در سمینارهای سلامت کودکان – کارگاه آموزش به کودکان استثنایی با رو ش مونته سوری – کارگاه آموزش فلسفه به کودکان – شرکت در طرح ارتقاء توان ذهنی شیرخواران – جشنواره نماز – دوره های آموزشی خلاقیت و حجم سازی – کارگاه مربیگری بازی موسیقی نیز از جمله اقداماتی است که در جهت به روز رسانی دانش و آموزش کودکان با فرهنگ ملی و اسلامی انجام شده.

♦ مهدکودک و پیش دبستانی رستاک طی دوره خدمت خود مفتخر به جلب رضایت والدین گرامی بوده و افتخار دارد که تا کنون مورد شکایت والدین و سازمانها و نهادهای نظارتی قرار نگرفته است.

♦انجام معاینات ادواری کودکان در زمینه های بینایی و شنوایی سنجی ، سلامت دهان و دندان ، استخوان بندی و ضایعات نخاعی و بیماریهای واگیر فصلی نیز از وظایف انجام شده می باشد.

مهدکودک و پیش دبستانی رستاک آموزش هایی را در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ برای پایه ی پیش دبستانی در نظر گرفته است که بوسیله آنها کودکان از لحاظ علمی برای ورد به مدرسه امادگی کافی پیدا کنند و با ایجاد محیطی آرام و با نشاط علاقه مندی آنها را به تحصیل بر انگیزد.

مختصری در رابطه با کتابهای آموزشی این گروه سنی ارائه خواهد شد:

کتاب ریاضی با سرفصل های :

آشنایی با مفاهیم؛

– رو و زیر،بالا و پایین – خط باز و بسته – تناظر یک به یک ،داخل وخارج – سبک وسنگین – کوچکترین و بزرگترین – دور و نزدیک – چپ و راست – شباهت و تفاوت – طبقه بندی – الگویابی و کامل کردن الگو – ترتیب – مفهوم عدد و درک آن – کم تر و بیشتر – اشکال هندسی – اندازه گیری با توجه به وسیله ی اندازه گیری – جدول سودوکو

 

کتاب کار با اعداد: در این کتاب کودکان با شکل اعداد ۱ تا ۱۰ آشنا شده و نوشتن آن را تمرین میکنند.

کتاب کار با خط کش: با انجام تمرینات این کتاب کودکان در کشیدن خطوط در جهات مختلف و وصل کردن نقاط بوسیه خط کش مهارت پیدا کنند.

 کتاب کار سودوکو: در این کتاب کودکان با روش های حل جدول سودوکو بوسیله تعدادی جدول که مناسب سن آنها طراحی شده است آشنا می شوند.

کتاب نوشتن (لوحه نویسی): این کتاب برای سهولت آموزش نوشتن و به دست گرفتن مداد و تقویت و هماهنگی عضلات دست کودکان تدریس می شود شامل لوحه نویسی است که از خطوط ساده شروع شده و به تدریج به شکل حروف می رسد.

 کتاب زبان آموزی : در این کتاب کودکان با صدا و نام هر یک از حروف فارسی آشنا می شوند  و حروف مورد نظر را در داخل کلمات پیدا میکنند. در اواخر سال تحصیلی بخش کردن کلمات و جمله سازی از سایر فعالیت ها یی است که با کودکان تمرین خواهد شد.

 کتاب خواندن: این کتاب برای آشنایی کودکان با حروف و پیدا کردن آنها در کلمات در نظر گرفته شده است وتمرین بیشتری است از فعالیت های ارایه شده در کتاب زبان آموزی

 کتاب های علومبا سرفصل های:

  • انسان

– اعضای بدن ،اثر انگشت ،اسکلت بدن ، جمجمه ،ستون فقرات ، پوست بدن ، مغز ،زبان ،حواس(بینایی،شنوایی،لامسه،بویایی ،چشایی)،بهداشت(غذای سالم ،عادت ها ی خوب)احساسات،نکات ایمنی

  • حیوانات

– روش های تولید مثل (تخم گذاری –پستانداران) – روش ها ی مختلف حرکت حیوانات (شنا کردن ،جهیدن،پرواز کردن،راه رفتن ،دویدن،خزیدن) – مکان ها ی زندگی حیوانات مختلف(لانه سازی) – وسیله ی دفاعی حیوانات مختلف – حیوانات گیاهخوار و گوشتخوار – حیوانات اهلی و وحشی(حرکت جانوران) – پرندگان – خزندگان – آبزیان – دوزیستان – حشرات – پستانداران

  • گیاهان

– نیاز گیاهان به آب ،نور و خاک

– قسمت های مختلف گیاه(برگ ها ،دانه …)

– مراحل رشد گیاه

محیط زیست

فرو رفتن و شناور شدن اجسام در مایعات

ترکیب رنگ ها

نور

سایه (بازی با سایه )

حرکت (اشیاء)

آهن ربا(آزمایش و بازی)

استفاده از آب

باد

فصل ها

لباس مناسب فصل

کتاب مهارت­های زندگی :

 در برنامه آموزشی مهارت زندگی کودکان با کسب توانایی­ها و مهارت­های خاص می­توانند در مورد خود ، انسان­های دیگر و کل اجتماع به طور موثر ، شایسته و مطمئن عمل نمایند .

مهارت آموزشی در این برنامه شامل :

-مهارت خودآگاهی و همدلی

-مهارت برقراری رابطه موثر و روابط بین فردی سازگارانه

-مهارت تصمیم­گیری و حل مسئله

– مهارت تفکر انتقادی و تفکرخلاق

– مهارت مقابله با هیجانات منفی و استرس

پروژه زمین : در این کتاب کودکان از منابع و عوامل موجود روی زمین (زنده و غیر زنده )شناخت بیشتری پیدا می کنند.آنها با شکل ظاهری و اثر هر یک از این عوامل روی زمین و ارتباط نظامدارآنها در ایجاد محیط زیست مناسب انسان و موجودات زنده ی دیگرشنا می شوند و بالاخره با مشاهد ه ی رویش دانه ،بازیافت مواد برای کاردستی ها ،خواندن داستان و شعر و سرود و بازی نمایشی ،نقش  اثر انسان را در حفظ محیط زیست تجربه می کنند.

ژیمناستیک : طی ۹ ماه آموزش مداوم هفتگی ،کودکان مجموعه ای از حرکات کششی ،نرمشی و تعادلی مانند :غلت زدن ها ی مختلف،بالانس کنار دیوار،شمع،فرشته ،چرخ و فلک و پروانه را فرا خواهد گرفت .

 رباتیک: طی ۲۵ جلسه  از طریق به هم بستن و مونتاژ قطعات ،ربات های متحرک ساخته شده و مفهوم علم مکاترونیک (مکانیک +الکترونیک ) که از علوم پایه ی رباتیک است به کودکان آموزش داده خواهد شد.

 زبان انگلیسی: با برنامه ی آموزشی مداوم به صورت پنج روز در هفته و با همکاری موسسه زبانکده ی ملی ایران با تکیه بر روش معتبر فونیکس (phonics) – مهارت گفتاری(speaking) و شنیداری (listening) را در کودکان تقویت کرده و آنها را به آموختن زبان انگلیسی ترغیب خواهیم کرد.

بازدید کل : 200 - بازدید امروز : 4

مشخصات

نام مجموعه : مهدکودک و پیش دبستانی رستاک

نام مدیریت : خانم یغمایی

آدرس : تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت الله کاشانی، بلوار اباذر، روبروی بیمارستان پیامبران، کوچه گلها، پلاک 7

تلفن :02144088761

موبایل : 09353411316

امکانات

روش آموزش مونته سوری
اردوهای تفریحی سرگرمی
آشپزخانه اختصاصی
برگزاری مراسم و جشن ها
کارگاه مادر و کودک
سرویس رفت وآمد
دوربین مداربسته
سالن بازی
زمین شنی
محوطه چمن
پرسنل تحصیل کرده
نگهداری نوزاد
مهد ساعتی
دارای روانشناس کودک
استخر
اتاق کامپیوتر

کلاس های تخصصی

ریاضی
موسیقی
سفالگری
نقاشی
کاردستی
قرآن
شنا
شعر
ورزش

زبان های تخصصی

انگلیسی
فرانسوی
آلمانی
آذری

گالری تصاویر

کاربر گرامی ، لطفا با درج نظرات و تجربیات خود در خصوص عملکرد و امکانات این مجموعه سایر کاربران را در انتخابی درست یاری فرمایید.

×