نحوه انتخاب کتاب کودک

با این معیارهای مفید ، کتاب های کودکان را عالمانه انتخاب کنید.

از آنجا که کتاب های کودک اولین معرفی کودک شما به ادبیات است ، مهم است که تأثیر درستی ایجاد کنند. در سنین پایین با کتاب های شگفت انگیز مبارک ، کودک شما احتمالاً در سال های بعد با یک کتاب خوب حلقه می کند.

تعدادی روش برای انتخاب هوشمندانه کتاب وجود دارد. ابتدا با کتابدار کودکان محلی خود مشورت کنید ، یک منبع شگفت انگیز مملو از اطلاعات صوتی ، به روز در مورد کتاب ها ، مجلات ، CD ها و انواع دیگر مواد. بعد ، خودتان تحقیق کنید. با چند راهنمای منتشر شده در زمینه ادبیات کودکان موجود در بخش مرجع کتابخانه خود مشورت کنید و با معلم فرزند خود صحبت کنید.

معیارهایی که باید برای انتخاب کتاب خودک در نظر گرفت

هنگام انتخاب کتاب های کودکان از این پنج سوال به عنوان راهنما استفاده کنید:

آیا برای فرزند من مناسب است؟ شما بهترین داور در مورد آنچه مخصوصاً فرزند شما را مجذوب خود می کند هستید. شما نباید کتاب را فقط به دلیل برنده جایزه بودن آن انتخاب کنید. شخصیت منحصر به فرد فرزند خود را در ذهن داشته باشید.

آیا تصاویر به خوبی انجام شده است؟ تصاویر واضح و واضح برای کودکان ۴-۸ ساله ضروری است ، و تصاویر وقتی با خط داستانی مطابقت داشته باشند بسیار موثر هستند. کتابهای بدون کلمه همچنین منبع شگفت انگیزی برای رشد زبان هستند ، و کودک شما را ملزم به تفسیر تصاویر با پیشرفت داستان می کند.

آیا داستان به خوبی نوشته شده است؟ زبان مناسب سن حداقل شرایط لازم است. زبان نیز باید تخیلی ، غنی و چالش برانگیز باشد. کلمات جدید و دشوار واژگان هنگامی که می توانند از متن داستان استنباط شوند ، شگفت انگیز هستند.

آیا متن آموزنده و سرزنده است؟ درباره یک کتاب یا جلد نویسنده آن قضاوت نکنید. گرچه ممکن است یک نویسنده درباره موضوعی آگاه باشد ، اما ممکن است نتواند به روشی شفاف و جذاب که برای کودکان جذاب است ارتباط برقرار کند.

آیا مضمون کتاب بی انتها و ماندگار است؟ کودکان و بزرگسالان به طور یکسان از موضوعاتی که می توانند با آنها همسان شوند لذت می برند.

بازدید کل : 2,212 - بازدید امروز : 1