پرورش قدرت تخیل کودک

برخی ایده های تخیلی را برای راه اندازی ایستگاه تصور در خانه خود امتحان کنید!

بگذارید شمارش معکوس برای هالووین و یا جشن هایی مانند این آغاز شود!

من مانند بسیاری از مربیان مهد کودک ، دوست دارم مراکز بازی های نمایشی را در اطراف کلاس ایجاد کنم تا به تعطیلات ، فصول یا چیزهای دیگری که یاد می گیریم متصل شود. با هالووین در گوشه گوشه و ذهن هر مهد کودک ، زمان مناسبی برای تزئین یک مرکز بازی جدید است.

در کلاس درس خود من منطقه بازی دراماتیک را ایستگاه تخیل خود می نامم . تظاهر به یادگیری بازی همه چیز در ارتباط با افراد دیگر است ، بنابراین من کودکان را تشویق می کنم که وقتی نقش دیگران را بازی می کنند ، واقعاً ذهن و تخیل خود را تمرکز کنند.

ایستگاه های تخیلاتی که ما در طول سال ایجاد می کنیم شامل اهداف بی شماری از برنامه درسی مهد کودک هستند. درست مانند دنیای واقعی ، کارهای بازی تظاهرآمیز ما نیازمند این هستند که از مهارت های خواندن ، نوشتن ، ریاضیات و علوم استفاده کنیم. به عنوان مثال ، هنگامی که کودکان صحنه رستوران را بازی می کنند ، منوها را می خوانند ، سفارشات را می نویسند ، هزینه ها را جمع می کنند و با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

تحقیقات نشان می دهد که کودکان هنگام بازی در نقش های خود از واژگان بسیار بالاتری استفاده می کنند. من مخصوصاً عاشق این هستم که چقدر می توانند هنگام ساختن و افزودن وسایل به هر مرکز تخیل خلاق باشند.

آماده راه اندازی ایستگاه تصور در خانه هستید؟ در اینجا چند ایده برای امتحان وجود دارد:

فرودگاه – از فرزند خود بخواهید لباس فرم ایجاد کند. صندلی های خود را مرتب کنید تا مانند داخل هواپیما به نظر برسد. بلیط ، برنامه سفر و گذرنامه بنویسید. از مهماندار پرواز بخواهید که دستورات نوشیدنی و میان وعده را بنویسد.

بانک – حساب کردن ، وام گرفتن و وام گرفتن پول بازی.

ایستگاه زیبایی – از قرار ملاقات تلفنی و کتابی استفاده کنید. مدل مو دهید و با کارت شارژ یا پول نقد پرداخت کنید. نکته را فراموش نکنید!
اردوگاه طراحی و نشانه ها ارسال بیان قواعد اردوگاه. نقشه محل اردوگاه خود را ترسیم کنید تا مشخص کنید که از کجا می توانید محل اردو ، آب و لوازم را پیدا کنید.

اداره پست – صندوق پستی ایجاد کنید و سپس آن را با نامه هایی که کودک شما می نویسد و آدرس آنها را پر می کند پر کنید. سپس نامه را برای تحویل مرتب کنید.

رستوران – یک سالن پیتزا یا یکی دیگر از مکان های مورد علاقه خود برای غذا درست کنید. منوها و نشانه ها را بنویسید. با استفاده از کاغذ ساختمانی با رنگ های مختلف ، سفارشات غذا را بردارید و پیتزا ها را طراحی کنید. بازی در رستوران برای گروه بزرگتری از بچه ها عالی است زیرا نقش های زیادی برای بازی وجود دارد: مشتری ، مدیر ، آشپز ، میزبان یا میزبان ، سرور و اتوبوس برای تمیز کردن و تنظیم میزها.

کلینیک حیوانات – از حیوانات شکم پر استفاده کرده و نقش دامپزشک را بازی کنید. علائم حیوان را بنویسید و راه حل های درمانی را تجویز کنید.
هرچه تصمیم به بازی گرفتید ، به خاطر داشته باشید که برای تشویق سوادآموزی ، از جمله کلیپ بورد ، دفتر یادداشت ، مداد ، خودکار ، یادداشت های بعد از آن ، مجلات ، نامه ها ، کتاب ها و جعبه ها ، کمک به نوشتن دارید.

یکی از کلیدهای ایجاد انگیزه در کودکان خردسال ، سرگرم کننده ساختن یادگیری است. هالووین زمان مناسبی برای راه اندازی ایستگاه تخیل در خانه شما است – بنابراین تأخیر نکنید ، بازی بیشتر را تشویق کنید!

بازدید کل : 2,206 - بازدید امروز : 2