چگونه به فرزندم بیاموزم از خود دفاع کند

چگونه به فرزندم بیاموزم از خود دفاع کند

پیشنهادهای ویژه کودکان حدود دو سالگی در زمان بازی یکدیگر را هول میدهند، گاز میگیرند و یا کتک میزنند، آنها به شدت از رفتار همسالان خود خشمگین میشوند زیرا هنوز رابطه برابر را نیاموخته اند.

آیا والدین باید دخالت کنند؟
این وظیفه کودکان در این محدوده سنی نیست که از خود مراقبت کنند. آنها نیاز دارند شخص بزرگسالی کنار آنها باشد تا اگر کودکی اقدام به زدن یا هول دادن دیگری کرد، فرد بزرگسال بدون داد زدن یا دعوا کردن او را متوقف کنند.
دقت کنید جمله “اگر زد تو هم بزن” این جمله، آسیب فراوانی به کودک ما خواهد زد و تمام آموخته های فرزندتان را زیر سوال خواهد رفت و این سوال پیش می آید پس اگر کسی کار بدی کرد من هم می توانم آنرا تکرار کنم؟
به علاوه او را در خطر آسیب فیزیکی بعضا جبران ناپذیر قرار میدهید و به کودکان خشم، مجازات و کینه ورزی را آموزش خواهد داد.
پس چه رفتاری داشته باشیم؟
باید بداند زمانی کار به برخورد فیزیکی رسید، بهتر است دست خود را بالا بیاورد و بگوید نزن. با آموزش رفتار به فرزند خود، شما به او می آموزید که در رابطه با دیگران می تواند حد و مرز مشخصی قرار دهد و از خود دفاع کند.
اگر طرف مقابل به کار خود ادامه داد، فرزند شما باید محیط را ترک کند.

با این کار به فرزندتان میاموزید که انسانهایی در زندگی سر راه ما قرار خواهند گرفت که دچار اختلالات رفتاری هستند، و عاقلانه ترین واکنش این است که با این افراد درگیر نشویم.
ترک کردن محیط نه نشانه ترسو بودن شخص است، و نه دلیل بر بی عرضگی او می باشد، تنها نشان می دهد شخص فرق خوب و بد، و درست و غلط را می داند.

بازدید کل : 778 - بازدید امروز : 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *