5 مرحله برای آماده سازی فرزندتان برای مهد کودک

اولین روز مهد کودک برای کودک شما است و شما مطمئن نیستید که چه کسی بیشتر مضطرب است. هیجان ، لرز ، انتظار. شروع مدرسه می تواند یک زمان پرتنش باشد.

مراحل آماده سازی فرزندان جهت ورود به مهد کودک یا مدرسه

از هفته های تابستان برای آماده سازی استفاده کنید و این مرحله مهم در زندگی می تواند به راحتی پیش رود. شما می توانید روی موارد مهم تری مانند اطمینان از گرفتن عکس عالی از فرزند خود در مقابل مدرسه در روز اول ، تمرکز کنید! اگر از قبل برنامه ریزی کنید و چند مرحله ساده را دنبال کنید ، روز اول می تواند به تمام روش های مناسب به یادماندنی شود.

گام های مفید شامل کمک به کودک در انجام کارهای روزمره ، معرفی فرزندتان به کارمندان و فضای مدرسه و انتخاب یک چیز آشنا است که وقتی زمان آن فرا می رسد ، خانه را به آنها یادآوری کند. همه این موارد می تواند به شما اطمینان دهد که همه چیز در روز اول مهد کودک آنها به راحتی پیش می رود.

5 steps to prepare children for kindergarten

5 steps to prepare children for kindergarten

خبر خوب این است که پنج قدم آسان وجود دارد که می توانید برای رهبری خود در تابستان امسال به عنوان پدر و مادر انجام دهید – تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز در روز اول به راحتی پیش می رود. از تمرینات معمول جدید تا یافتن یک “شی انتقال” آشنا ، همه این مراحل قابل کنترل است که فقط چند دقیقه طول می کشد و می توان آنها را به راحتی در هفته های آینده گنجانید.

 

چرا انتقال کودک به مهد کودک معامله بزرگی است؟

اول ، مهم است که درک کنیم چرا انتقال به کودکستان می تواند اضطراب ایجاد کند و این چقدر طبیعی است. کودکان خردسال عادت دارند که به عنوان منبع امنیت خود به والدین و مراقبان اصلی خود اعتماد کنند. مدتهاست که محققان اولیه توسعه مانند جان بولبی و مری آینسورث این موضوع را ثابت کرده اند.

آینسورث سیستم دلبستگی را کشف کرد که اکنون می فهمیم تا حدی با هورمون اکسی توسین مرتبط است که به طور طبیعی در طی تعاملات والدین و کودک برای افزایش پیوند و کاهش اضطراب آزاد می شود. بولبی از والدین به عنوان “پایگاه امن” کودک نام برد. هنگامی که کودکان را به مدرسه می فرستیم ، از آنها می خواهیم پایگاه ایمن خود را ترک کرده و به سمت ناشناخته بزرگی حرکت کنند که می تواند اضطراب ایجاد کند.

حتی اگر کودک شما در کل مراقبت روزانه بوده است ، مهد کودک طیف وسیعی از چالش ها را ارائه می دهد. این موارد شامل خواسته های اجتماعی با کلاس های بزرگتر با تعداد بزرگسال کمتر و تعاملات اجتماعی همسالان بیشتر برای پیمایش و همچنین داشتن معامله با دانش آموزان مسن در راهروها ، حمام ها و زمین بازی است. همچنین یک فضای فیزیکی بزرگتر و یک سیستم زنگ دار وجود دارد که روز را به بخشهایی تقسیم می کند. فعالیتهای یادگیری سازمان یافته که نیاز به تمرکز و توجه دارند ، افزایش یافته است. روی هم رفته ، تنظیم می تواند بسیار زیاد باشد.

در روزهای مدرسه تک اتاقه ، انتقال به مدرسه احتمالاً آسانتر بود ، زیرا خواهر و برادر بزرگتر ، پسر عموها و همسایگان نزدیک با دانش آموز تازه کار کنار هم نشسته بودند. با این حال ، در شهرهای بزرگتر ما کودکان را از نظر سن جدا می کنیم و دانش آموزان کمتری در مدارس محلی تحصیل می کنند زیرا مدارس مغناطیسی تخصصی کودکان را از گوشه و کنار شهر جذب می کنند. نتیجه این است که همه باید دوستان جدیدی پیدا کنند ، که می تواند تنظیم را به چالش بکشد.

هر چند جای نگرانی نیست. به عنوان پایگاه امن کودک ، والدین قدرت زیادی در ایجاد انتقال روان برای همه دارند.

 

پنج مرحله برای انتقال آرام

۱. در مورد روال های جدید صحبت کنید

در هفته های قبل از شروع مدرسه ، می توانید تغییر روال مانند خواب و صبحانه را شروع کنید. روال های قابل پیش بینی در اوایل کودکی مهم است و تغییرات در روال با مشکلات سازگاری با کودکستان مرتبط است. عاقلانه است که زود شروع کنید و تغییرات را به تدریج انجام دهید. از کودک خود بپرسید که در مدرسه چه انتظاری دارند و هر نگرانی ممکن است برای او باشد. از آنها بخواهید درباره فعالیتهای مثبت و اضطراب آور نقاشی بکشند و صحبت کنند. سپس با تصدیق احساسات و ارائه راه حل ، نگرانی آنها را راحت کنید.

مرتباً این موارد را مرور کنید: “وقتی مدرسه را شروع می کنید ، دوستانی جدید و عالی خواهید یافت!” یا “آیا هنوز نگران دستشویی های مدرسه هستید؟” کودک خود را با هر لباس جدید مدرسه ، کیف مدرسه و وسایل مدرسه او آشنا کنید و با او صحبت کنید تا تصمیم بگیرد که میان وعده و ناهار او از چه چیزی تشکیل می شود. شب قبل از روز بزرگ ، با آنها کار کنید تا همه چیز را برای صبح روز بعد آماده کنید.

 

2. یک برگه تقلب برای معلم تهیه کنید

یک یادداشت یک صفحه ای با اطلاعات اصلی در مورد کودک خود تهیه کنید. این باید شامل تصویر ، نام و نام خانوادگی کودک شما ، تاریخ تولد ، شرایط پزشکی ، آلرژی ها ، اعضای خانواده ، حیوانات خانگی ، علایق ، غذای مورد پسند و دوست نداشتن ، بازی ها و فعالیت های بازی مورد علاقه ، استعدادها و علایق باشد. همچنین ممکن است نگرانی آنها در مورد شروع مدرسه را شامل شود.

 

3. از کلاس دیدن کنید و محل دستشویی را پیدا کنید

یک هفته قبل از شروع کلاس ها به مدرسه بروید تا کودک شما بتواند با دبیر و معلم کلاس ملاقات کند ، در کلاس آنها گشت بزند و اتاق دستشویی را پیدا کند. در صورت امکان به آنها فرصت دهید تا توالت را شستشو دهند زیرا برخی از گرگرفتگی ها باعث ترسناک می شوند. گشت و گذار در زمین بازی را فراموش نکنید!

بعضی از مدارس جهت گیری را در بهار ارائه می دهند اما بیشتر کودکان خردسال باید نزدیک به روز اول مراجعه کنند. اگرچه برخی از مدارس والدین و فرزندان را قبل از شروع مدرسه ممنوع می کنند ، همیشه والدین را تشویق کرد که با انجمن والدین و مدرسه خود ارتباط برقرار کنند و این دسترسی حیاتی را درخواست می کنند. تحقیقات نشان می دهد که مشارکت فعال والدین در آموزش کودک مزایای زیادی دارد.

 

4- یک شی انتقالی را انتخاب کنید

سرانجام ، شما می توانید یک “اشیای انتقالی” را در اختیار فرزند خود قرار دهید. همه ما با پتوی امنیتی ضرب المثلی که برخی از کودکان خردسال روی آن می بندند آشنا هستند. این مکانیزم ذاتی است که در کودکان خردسال سیم کشی می شود و به آنها امکان می دهد تا در صورت عدم دسترسی بزرگسالان قابل توجه به دیگران ، به اشیا آرامبخش متصل شوند. این ممکن است یک عروسک حیوان ، یک پیراهن مورد علاقه یا حتی یک عکس باشد. همچنین می تواند کارت کوچکی باشد که عکس و شماره تلفن شما در جیب خارجی کوله پشتی آنها گیر کرده باشد. در صورت نیاز به تماس با شما برای چک کردن ، می توانید اطمینان حاصل کنید که فرزند شما اطلاعات تماس شما را در اختیار شما قرار داده است. بعضی اوقات فقط نگاه کردن به تصویر کافی است.

 

5. قبل از موعد ، تدارکات را مشخص کنید

قبل از شروع مدرسه ، اگر کودک شما توسط شخص دیگری انتخاب می شود ، حتماً در مورد مواردی مانند زمان زنگ ، روشهای ترک و پارکینگ و کلمات کد منحصر به فرد اطلاعاتی کسب کنید. این اطلاعات باعث می شود استرس شما به عنوان والدین کمتر باشد.

وقتی فرزندتان را رها کردید ، حتماً به او بگویید که به محض اتمام مدرسه آنجا خواهید بود تا او را تحویل بگیرید و به او یادآوری کنید که یک روز عالی داشته باشد.

اگر همه چیز خوب پیش برود ، هر دوی شما خاطراتی خواهید داشت که می توانید سالهای سال یادآور روزهای خوب اول مهدکودکداشته باشید.

بازدید کل : 645 - بازدید امروز : 1